“Cybernet” və Monqolustanın “Vertus Co.” şirkətləri arasında memorandum imzalanıb
\r\n Azərbaycanın qabaqcıl İT həllər təminatçısı olan “Cybernet” şirkəti özünün fəaliyyət coğrafiyasını genişləndirməkdə davam edir. Belə ki, cari ilin yanvar ayında şirkətin əməkdaşı İslam İsmayılov Monqolustana işgüzar səfər edərək həmin ölkənin bir sıra qurumlarında “Cybernet” şirkətinin adından bir sıra işgüzar görüşlər keçirib, şirkətin informasiya texnologiyaları və dövlət və özəl sektor xidmətlərinin elektronlaşdırılması sahəsində həll və xidmətləri barədə təqdimatlar edib.
\r\n
\r\n Səfər zamanı Monqolustanın bir sıra dövlət orqanlarında yüksək səviyyəli görüşlərə qatılan İ.İsmayılov “Cybernet” şirkətinin indiyədək Azərbaycanda və digər xarici ölkələrdə həyata keçirdiyi İKT layihələri barədə ətraflı məlumat verib, şirkətin müxtəlif ölkələrin dövlət strukturları üçün hazırlayıb tətbiq etdiyi elektron informasiya sistemləri əyani şəkildə qarşı tərəfə nümayiş edilib.
\r\n Səfər çərçivəsində “Cybernet” şirkəti ilə Monqolustanın “Vertus Co.” şirkəti arasında qarşılıqlı anlaşmaya və əməkdaşlığa dair memorandumun imzalanması da baş tutub. Sözügedən memoranduma əsasən, tərəflər İT-konsaltinq, informasiya texnologiyalarının inkişafı strategiyasının hazırlanması və informasiya texnologiyalarının idarə olunması sisteminin təkmilləşdirilməsi, kənd təsərrüfatı sahəsində IT-sistemlərinin effektiv formalaşdırılması və təkmilləşdirilməsi məqsədilə proqram məhsullarının hazırlanması, ERP, CRM və BI sistemlərinin tətbiqi yolu ilə biznesin avtomatlaşdırılması, eləcə də hökumət və digər sahələrdə xidmətlərin göstərilməsinin effektiv təşkili məqsədilə mobil texnologiya və həllərin tətbiqi sahəsində əməkdaşlıq edəcək.
\r\n Qeyd etmək lazımdır ki, sözügedən səfər “Cybernet” şirkətinin nümayəndələrinin Monqolustana ilk səfəri deyil. Belə ki, hələ ötən ilin oktyabr ayında şirkətin rəhbərliyi – baş direktor İlham Namazov və biznesin inkişafı şöbəsinin müdiri Fuad Əhmədov Azərbaycandan bu ölkəyə ixrac missiyası ilə yollanan dövlət səviyyəli nümayəndə heyətinin tərkibində yer alaraq bu ölkənin Vergilər İdarəsində, İnformasiya Texnologiyaları Statistika Mərkəzində, Baş Tibbi Sığorta İdarəsində, Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları İdarəsində və digər dövlət təşkilatlarında yüksək səviyyəli ikitərəfli görüşlər keçirib.
\r\n “Cybernet” MMC haqqında:
\r\n 2004-cü ildə yaradılmış “Cybernet” MMC Azərbaycanda informasiya-kommunikasiya texnologiyaları sahəsində qabaqcıl həll təminatçılarından biridir. Şirkət dövlət qurumları və özəl müəssisələr üçün IT infrastrukturların yaradılması, texnoloji həll və yeniliklərin tətbiqi, istənilən mürəkkəblik səviyyəsinə malik proqram təminatının yazılması istiqamətlərində fəaliyyət göstərir. Cybernet şirkəti Azərbaycanda dövlət xidmətlərinin avtomatlaşdırılması və elektron xidmətlərin yaradılmasında böyük rol oynamışdır. Şirkət 2007-ci ildə “İntellekt” mükafatı, 2010-cu ildə yubiley medalı ilə təltif olunmuş, 2013-cü ildə “İlin İT şirkəti” seçilmişdir.

Азербайджанская «Cybernet» и монгольская «Vertus Co.» подписали меморандум о сотрудничестве
\r\n Компания «Cybernet», являющаяся передовым азербайджанским провайдером IT-услуг, продолжает расширять географию своей деятельности. Так, в январе текущего года сотрудник компании Ислам Исмаилов находился с рабочим визитом в Республике Монголия, где провел от имени «Cybernet» встречи в ряде организаций этой страны и представил решения и услуги компании в сферах информационных технологий и электронизации государственных и частных услуг.
\r\n
\r\n Участвовавший в ходе своего визита на встречах с высокопоставленными представителями государственных органов Монголии, Ислам Исмаилов предоставил обширную информацию об успешных проектах компании «Cybernet», реализованных как в Азербайджане, так и в других странах. Монгольской стороне также были наглядно продемонстрированы электронные информационные системы, разработанные и внедренные компанией «Cybernet» для государственных структур различных стран.
\r\n В рамках визита также состоялось подписание меморандума о взаимопонимании и сотрудничестве между «Cybernet» и монгольской компанией «Vertus Co.». Согласно данному документу, стороны будут сотрудничать в сферах IT-консалтинга, разработки стратегии развития информационных технологий и совершенствовании системы управления информационными технологиями, разработки программных продуктов в целях усовершенствования и эффективного формирования систем сельского хозяйства, автоматизации бизнеса с учетом внедрения ERP-систем, CRM-систем и BI-систем, а также разработки и внедрении мобильных технологий и решений для эффективной организации деятельности по предоставлению услуг в различных, в том числе государственных сферах.
\r\n Следует отметить, что это не первый визит представителей компании «Cybernet» в Монголию. Так, еще в октябре минувшего года руководство компании – генеральный директор Ильхам Намазов и начальник отдела по развитию бизнеса Фуад Ахмедов находились в этой стране в составе делегации от Азербайджана, посетившей Монголию с экспортной миссией. В ходе состоявшегося в прошлом году визита представители «Cybernet» провели двусторонние встречи в Налоговом управлении, Центре информационных технологий и статистики, Главном управлении медицинского страхования, Управлении связи и информационных технологий и других организациях Монголии.
\r\n О компании «Cybernet»:
\r\n Созданное в 2004 году ООО «Cybernet» является одним из ведущих провайдеров решений в сфере информационно-коммуникационных технологий в Азербайджане. Основными направлениями деятельности компании являются создание IT-инфраструктуры для государственных и частных предприятий, внедрение технологических решений и инноваций, и разработка программного обеспечения любой сложности. Компания «Cybernet» сыграла важную роль в автоматизации государственных услуг и создании электронных услуг в Азербайджане. В 2007-м году компания была удостоена премии «Интеллект», в 2010-м году награждена юбилейной медалью, а в 2013-м году выбрана «IT компанией года».