Bakıda “Cybernet” şirkətinin iştirakı ilə “Oracle Cloud Day” konfransı keçiriləcək
Azərbaycanın qabaqcıl İT həllər təminatçısı olan “Cybernet” şirkəti 8 fevral 2019-cu il tarixində Bakı şəhərində baş tutacaq Oracle Cloud Day konfransının tərəfdaşlarından biri qismində çıxış edəcək. “Oracle” korporasiyasının MDB ölkələri üzrə fəaliyyət göstərən regional ofisi tərəfindən keçiriləcək tədbirin təşkilinə “Cybernet” şirkəti bürünc sponsorlardan biri olaraq öz töhfəsini verəcək.
Azərbaycanda Oracle Cloud Day – bulud əsaslı İKT texnologiyaları, süni intellekt, analitika və informasiya təhlükəsizliyi sahəsində ən son yenilikləri müzakirəyə çıxaran interaktiv platformadır. Konfrans bulud texnologiyalarına keçidə hələ hazır olmayan, lakin bu barədə maraqlanan bütün tərəflər üçün faydalı maariflənmə və fikir mübadiləsi imkanları təqdim edir. Tədbir ərzində “Oracle” korporasiyasının ekspertləri avtonom verilənlər bazaları, blokçeyn, çatbot, bulud əsaslı xidmətlər və digər sahələr üzrə yeniliklər barədə məlumat verəcək. Konfransın gündəliyinə daxil edilmiş çıxışlar informasiya sistemlərinin arxitekturası və təşkili, özəl bulud və verilənlər bazalarının konsolidasiyası, Oracle təhlükəsizlik həlləri, böyük verilənlər texnologiyaları əsasında hibrid saxlancların qurulması, Oracle biznes analitikasının başlıca üstünlükləri və s. mövzuları əhatə edəcək. Tədbir zamanı xüsusi demo-stenddə bulud həllərin iş prinsipi ilə tanış olmaq imkanı da yaradılacaq.
Konfransda iştirak etmək istəyənlər Azərbaycanda Oracle Cloud Day konfransının rəsmi veb-saytı vasitəsilə qeydiyyatdan keçməlidir. Təşkilatçı tərəfindən iştirakla bağlı təsdiq cavabı alanlar konfransda ödənişsiz iştirak hüququ qazanacaq.
2004-cü ildə yaradılmış “Cybernet” MMC Azərbaycanda informasiya-kommunikasiya texnologiyaları sahəsində qabaqcıl həll təminatçılarından biridir. Şirkət dövlət qurumları və özəl müəssisələr üçün IT infrastrukturların yaradılması, texnoloji həll və yeniliklərin tətbiqi, istənilən mürəkkəblik səviyyəsinə malik proqram təminatının yazılması və tətbiqi istiqamətlərində fəaliyyət göstərir. Cybernet şirkəti Azərbaycanda dövlət xidmətlərinin avtomatlaşdırılması və elektron xidmətlərin yaradılmasında böyük rol oynamışdır. Şirkət 2007-ci ildə “İntellekt” mükafatı, 2010-cu ildə yubiley medalı ilə təltif olunmuş, 2013-cü ildə “İlin İT şirkəti” seçilmişdir.

В Баку пройдет конференция Oracle Cloud Day при участии компании «Cybernet»
Являющаяся передовым азербайджанским провайдером IT-услуг компания «Cybernet» выступит в качестве одного из партнеров конференции Oracle Cloud Day, которая пройдет восьмого февраля 2019 года в Баку. Об этом как передает Trend, говорится в распространенной в среду сообщении компании.
Oracle Cloud Day в Азербайджане представляет собой интерактивную площадку для обсуждения последних новинок в области хранения и обработки данных, облачных технологий, искусственного интеллекта, аналитики и решений по информационной безопасности. Мероприятие будет интересно тем, кто заинтересован в получении преимуществ от облачных вычислений, даже если еще не готов полностью перейти в облако. В ходе мероприятия технологические эксперты корпорации Oracle расскажут о новинках в сфере автономных баз данных, блокчейна, чатботов, облачных услуг и т.д.
Выступления охватят такие темы, как архитектура построения информационных систем, частное облако и консолидация баз данных, решения по безопасности Oracle, построение гибридных хранилищ на технологиях больших данных, ключевые преимущества бизнес аналитики Oracle и др. На демостенде можно будет познакомиться с работой облачных решений.
Желающим принять участие в работе конференции, следует пройти регистрацию на официальном веб-сайте Oracle Cloud Day в Азербайджане. Участие в мероприятии бесплатное при условии регистрации и получения подтверждения от организаторов.
Созданное в 2004 году ООО «Cybernet» является одним из ведущих провайдеров решений в сфере информационно-коммуникационных технологий в Азербайджане. Основными направлениями деятельности компании являются создание IT инфраструктур для государственных и частных предприятий, внедрение технологических решений и инноваций, а также разработка и внедрение программного обеспечения любой сложности. Компания «Cybernet» сыграла важную роль в автоматизации государственных услуг и создании электронных услуг в Азербайджане. В 2007 году компания была удостоена премии «Интеллект», в 2010 году награждена юбилейной медалью, а в 2013-м году выбрана «IT компанией года».