“Cybernet” şirkəti Monqolustanın İT bazarına maraq göstərir
Azərbaycanın qabaqcıl informasiya texnologiyaları şirkəti olan “Cybernet” MMC-nin rəhbərliyi Monqolustanda bir sıra işgüzar görüşlər keçirib.
Monqolustana ixrac missiyası 12-18 oktyabr 2018-ci il tarixlərində Azərbaycan İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) tərəfindən təşkil edilib. Missiya çərçivəsində ölkəmizin  İT sektorunu Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsium (AZINNEX) üzvləri, o cümlədən “Cybernet” şirkəti təmsil edib.
Azərbaycan nümayəndə heyətinə İqtisadiyyat nazirinin müavini Niyazi Səfərov rəhbərlik edib. Missiya çərçivəsində 15 oktyabr tarixində Ulan-Bator şəhərində Azərbaycan-Monqolustan biznes-forumu keçirilib. Tədbirdə hər iki tərəfdən rəsmi şəxslərlə yanaşı, müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən iş adamları da iştirak edib. Biznes-foruma, 20-yə yaxın Azərbaycan şirkəti qatılıb.
“Cybernet” şirkətinin baş direktoru İlham Namazov və biznesin inkişafı üzrə meneceri Fuad Əhmədov bu ölkədə Monqolustan Vergilər İdarəsinin icraçı direktorunun müavini Z. Batjarqal, İnformasiya Texnologiyaları Statistika Mərkəzinin direktoru G.Batsaixan və Gömrük, Vergi və Maliyyə üzrə İnformasiya Texnologiyaları Mərkəzinin nəzdində Vergi İdarəetmə İnformasiya Sisteminin layihə rəhbəri Batjarqal Yadam ilə görüşlər keçiriblər. Bununla yanaşı, şirkət təmsilçilərinin Monqolustan Proqram Təminatı Sənayesi Birliyində, Baş Tibbi Sığorta İdarəsində, Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları İdarəsində də görüşləri olub.
Görüşlərdə gələcək əməkdaşlıq və qarşılıqlı əlaqələrin inkişafı müzakirə edilib.
2004-cü ildən fəaliyyətdə olan “Cybernet” şirkəti Azərbaycanla yanaşı, Mərkəzi Asiya və digər ölkələrdə İKT xidmətləri və texniki həllər üzrə xidmətlər göstərir. Şirkət müasir informasiya sistemlərinin işlənib hazırlanmasında, o cümlədən Azərbaycanda elektron hökumətin qurulmasında böyük təcrübəyə malikdir.

Cybernet заинтересован в выходе на монгольский рынок ИТ-услуг
Азербайджанская компания Cybernet, являющаяся одним из лидеров рынка информационных технологий страны, провела ряд встреч с представителями государственных структур и бизнес сообщества Монголии.
Экспортная миссия в Монголию с 12 по 18 октября 2018-го года организована по линии Азербайджанского Фонда Поощрения Экспорта и Инвестиций (AZPROMO). ИТ-сектор страны был представлен со стороны Консорциума по Экспорту Азербайджанских Инноваций (AZINNEX) в лице Cybernet и ряда других компаний.
Делегацию Азербайджана возглавил заместитель министра экономики Азербайджана Ниязи Сафаров. В рамках экспортной миссии 15 октября в Улан-Баторе состоялся азербайджано-монгольский бизнес форум. В мероприятии помимо официальных лиц, также приняли участие представители бизнес кругов двух стран. В форуме приняло участие около 20 азербайджанских компаний.
В рамках миссии генеральный директор компании Cybernet Ильхам Намазов и менеджер по развитию бизнеса Фуад Ахмедов провели встречи с заместителем уполномоченного Налогового Управления Монголии З.Батжаргалом, директором Центра Статистики Информационных Технологий Г.Батсайханом и руководителем проекта Информационной системы по налоговому управлению при Информационно-технологическом Центре по таможне, налогам и финансам Б.Ядамом. Помимо этого, представители компании также встретились с представителями Ассоциации программного обеспечения Монголии, Главного управления медицинского страхования и Управления связи и информационных технологий.