“Cybernet” şirkəti Monqolustanın İT bazarına maraq göstərir
Azərbaycanın qabaqcıl informasiya texnologiyaları şirkəti olan “Cybernet” MMC-nin rəhbərliyi Monqolustanda bir sıra işgüzar görüşlər keçirib.
Monqolustana ixrac missiyası 12-18 oktyabr 2018-ci il tarixlərində Azərbaycan İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) tərəfindən təşkil edilib. Missiya çərçivəsində ölkəmizin  İT sektorunu Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsium (AZINNEX) üzvləri, o cümlədən “Cybernet” şirkəti təmsil edib.
Azərbaycan nümayəndə heyətinə İqtisadiyyat nazirinin müavini Niyazi Səfərov rəhbərlik edib. Missiya çərçivəsində 15 oktyabr tarixində Ulan-Bator şəhərində Azərbaycan-Monqolustan biznes-forumu keçirilib. Tədbirdə hər iki tərəfdən rəsmi şəxslərlə yanaşı, müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən iş adamları da iştirak edib. Biznes-foruma, 20-yə yaxın Azərbaycan şirkəti qatılıb.
“Cybernet” şirkətinin baş direktoru İlham Namazov və biznesin inkişafı üzrə meneceri Fuad Əhmədov bu ölkədə Monqolustan Vergilər İdarəsinin icraçı direktorunun müavini Z. Batjarqal, İnformasiya Texnologiyaları Statistika Mərkəzinin direktoru G.Batsaixan və Gömrük, Vergi və Maliyyə üzrə İnformasiya Texnologiyaları Mərkəzinin nəzdində Vergi İdarəetmə İnformasiya Sisteminin layihə rəhbəri Batjarqal Yadam ilə görüşlər keçiriblər. Bununla yanaşı, şirkət təmsilçilərinin Monqolustan Proqram Təminatı Sənayesi Birliyində, Baş Tibbi Sığorta İdarəsində, Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları İdarəsində də görüşləri olub.
Görüşlərdə gələcək əməkdaşlıq və qarşılıqlı əlaqələrin inkişafı müzakirə edilib.
2004-cü ildən fəaliyyətdə olan “Cybernet” şirkəti Azərbaycanla yanaşı, Mərkəzi Asiya və digər ölkələrdə İKT xidmətləri və texniki həllər üzrə xidmətlər göstərir. Şirkət müasir informasiya sistemlərinin işlənib hazırlanmasında, o cümlədən Azərbaycanda elektron hökumətin qurulmasında böyük təcrübəyə malikdir.

Cybernet interests to enter Mongolian IT market
The leading IT solutions provider in Azerbaijan Cybernet held meetings with representatives of the state agencies and business community of Mongolia.
An export mission to Mongolia was organized by the Azerbaijan Export & Investment Promotion Foundation (AZPROMO) on October, 12-18, 2018. Cybernet and a number of other members of the Azerbaijan Innovations Export Consortium (AZINNEX) represented the IT sector of the country.
The delegation of Azerbaijan was headed by Deputy Minister of Economy of Azerbaijan Niyazi Safarov. As part of the export mission, the Azerbaijan-Mongolia business forum was held in Ulan Bator on October, 15. Officials and representatives of business circles of two countries attended the event. About 20 Azerbaijani companies participated at the business forum.
As part of the mission, general director of Cybernet Ilham Namazov and business development manager Fuad Akhmedov met with deputy commissioner of General Department of Taxation Z. Batjargal, director of Information Technologies Statistics Center G. Batsaikhan and project manager of Tax Administration Information System at Information Technology Center of Customs, Taxation and Finance B. Yadam. The company representatives also met with representatives of Mongolian Software Industry Association, General Authority for Health Insurance and Communications and Information Technology Authority.
The sides discussed further cooperation and development of mutual relations.
Established in 2004 Cybernet is the leading organization, engaged in creating and implementing IT infrastructures for enterprises, providing technical solutions, developing software of any level of complexities, both in the local market and in the countries of Central Asia. The company actively participates in a number of the state projects in Azerbaijan.