“Cybernet” şirkəti ilə UZİNFOKOM arasında anlaşma memorandumu imzalandı
Azərbaycanın qabaqcıl informasiya texnologiyaları şirkəti olan “Cybernet” və Özbəkistanın dövlət informasiya sistemlərinin yaradılması və dəstəklənməsi üzrə vahid inteqratoru (UZİNFOKOM) arasında 2018-ci il may ayının əvvəlində tərəfdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandum çərçivəsində “Cybernet” şirkəti ilə UZİNFOKOM İT-konsaltinq sahəsində,  informasiya sistemlərinin təkmilləşdirilməsi, effektiv fəaliyyətinin təmin olunması məqsədilə müvafiq proqram təminatı məhsullarının hazırlanmasında yaxından əməkdaşlıq edəcəklər. ERP, CRM və BI-sistemlərinin tətbiqi nəzərə alınmaqla, biznesin avtomatlaşdırılması sahələrində işbirliyi də memorandumun məqsədlərinə daxildir.
Əlavə olaraq, 2018-ci il fevral ayında “Cybernet” şirkəti UZİNFOKOM təşkilatının dəvəti ilə Daşkənddə İKT sahəsində ən böyük və əhəmiyyətli tədbirlərindən olan UZİNFOKOM - 2018 beynəlxalq konfransında iştirak edib. Konfransda regional və qlobal təchizatçılar, sistem inteqratorları, beynəlxalq konsaltinq şirkətləri iştirak edib. Konfrans iştirakçıları Özbəkistanda İT sahəsində baş verən dəyişikliklər, yeni normativ-hüquqi aktların mahiyyəti, hökumət layihələrində İKT ilə işləmə sxemi ilə tanışlıq imkanı əldə ediblər.
UZİNFOKOM Özbəkistan Respublikası Prezidentinin 29 iyul 2002-ci il tarxili Fərmanına əsasən Kompüter və İnformasiya Texnologiyalarının İnkişafı və İcrası Mərkəzi kimi yaradılıb. 2017-ci ildə UZİNFOKOM dövlət informasiya sistemlərinin yaradılması və dəstəklənməsi üzrə vahid inteqratora çevrilib. UZİNFOKOM dövlət məlumat mərkəzlərinin hökumət sektorunda İT siyasətinin formalaşdırılması, Dövlət Məlumat Mərkəzinə, "Təhlükəsiz şəhər", "Ağıllı şəhər", elektron hökumət sistemləri və mənzil-kommunal xidmətləri üzrə vahid hesablaşma layihələrinə xidmət göstərilməsi üzrə əsas müvəkkil qurumdur.

Cybernet и UZINFOCOM подписали меморандум о сотрудничестве
Азербайджанская компания Cybernet, являющаяся одним из лидеров рынка информационных технологий страны, и единый интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем Узбекистана (UZINFOCOM) подписали в начале мая меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве.
В рамках меморандума Cybernet и UZINFOCOM будут сотрудничать в сферах ИТ-консалтинга, разработки программных продуктов в целях усовершенствования и эффективного формирования национальных информационных систем, автоматизации бизнеса с учетом внедрения ERP, CRM и BI-систем, разработки и внедрения мобильных технологий и решений для эффективной организации деятельности по предоставлению различных услуг, в том числе государственных.
Также в феврале Cybernet по приглашению UZINFOCOM приняла участие в крупнейшей международной конференции в сфере ИКТ UZINFOCOM – 2018 в Ташкенте. Участниками конференции стали региональные и глобальные вендоры, системные интеграторы и международные консалтинговые компании. Участникам конференции была предоставлена возможность ознакомиться со схемами применения ИКТ в проектах правительства Узбекистана, значимости новых нормативно-правовых актов, и других новшеств в сфере информационных технологий страны.
Центр развития и внедрения компьютерных и информационных технологий UZINFOCOM был создан 29 июля 2002 в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан. В 2017 центр был преобразован в Единый интегратор по созданию и поддержке государственных информационных систем UZINFOCOM. Основными задачами Единого интегратора является обеспечение разработки, внедрения и интеграции информационных систем, ресурсов и программных продуктов в системе «Электронное правительство» и информационных технологий в различных отраслях экономики.