“Cybernet” və Monqolustanın “Vertus Co.” şirkətləri arasında memorandum imzalanıb
Azərbaycanın qabaqcıl İT həllər təminatçısı olan “Cybernet” şirkəti özünün fəaliyyət coğrafiyasını genişləndirməkdə davam edir. Belə ki, cari ilin yanvar ayında şirkətin əməkdaşı İslam İsmayılov Monqolustana işgüzar səfər edərək həmin ölkənin bir sıra qurumlarında “Cybernet” şirkətinin adından bir sıra işgüzar görüşlər keçirib, şirkətin informasiya texnologiyaları və dövlət və özəl sektor xidmətlərinin elektronlaşdırılması sahəsində həll və xidmətləri barədə təqdimatlar edib.
Səfər zamanı Monqolustanın bir sıra dövlət orqanlarında yüksək səviyyəli görüşlərə qatılan İ.İsmayılov “Cybernet” şirkətinin indiyədək Azərbaycanda və digər xarici ölkələrdə həyata keçirdiyi İKT layihələri barədə ətraflı məlumat verib, şirkətin müxtəlif ölkələrin dövlət strukturları üçün hazırlayıb tətbiq etdiyi elektron informasiya sistemləri əyani şəkildə qarşı tərəfə nümayiş edilib.
Səfər çərçivəsində “Cybernet” şirkəti ilə Monqolustanın “Vertus Co.” şirkəti arasında qarşılıqlı anlaşmaya və əməkdaşlığa dair memorandumun imzalanması da baş tutub. Sözügedən memoranduma əsasən, tərəflər İT-konsaltinq, informasiya texnologiyalarının inkişafı strategiyasının hazırlanması və informasiya texnologiyalarının idarə olunması sisteminin təkmilləşdirilməsi, kənd təsərrüfatı sahəsində IT-sistemlərinin effektiv formalaşdırılması və təkmilləşdirilməsi məqsədilə proqram məhsullarının hazırlanması, ERP, CRM və BI sistemlərinin tətbiqi yolu ilə biznesin avtomatlaşdırılması, eləcə də hökumət və digər sahələrdə xidmətlərin göstərilməsinin effektiv təşkili məqsədilə mobil texnologiya və həllərin tətbiqi sahəsində əməkdaşlıq edəcək.
Qeyd etmək lazımdır ki, sözügedən səfər “Cybernet” şirkətinin nümayəndələrinin Monqolustana ilk səfəri deyil. Belə ki, hələ ötən ilin oktyabr ayında şirkətin rəhbərliyi – baş direktor İlham Namazov və biznesin inkişafı şöbəsinin müdiri Fuad Əhmədov Azərbaycandan bu ölkəyə ixrac missiyası ilə yollanan dövlət səviyyəli nümayəndə heyətinin tərkibində yer alaraq bu ölkənin Vergilər İdarəsində, İnformasiya Texnologiyaları Statistika Mərkəzində, Baş Tibbi Sığorta İdarəsində, Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları İdarəsində və digər dövlət təşkilatlarında yüksək səviyyəli ikitərəfli görüşlər keçirib.
2004-cü ildə yaradılmış “Cybernet” MMC Azərbaycanda informasiya-kommunikasiya texnologiyaları sahəsində qabaqcıl həll təminatçılarından biridir. Şirkət dövlət qurumları və özəl müəssisələr üçün IT infrastrukturların yaradılması, texnoloji həll və yeniliklərin tətbiqi, istənilən mürəkkəblik səviyyəsinə malik proqram təminatının yazılması istiqamətlərində fəaliyyət göstərir. Cybernet şirkəti Azərbaycanda dövlət xidmətlərinin avtomatlaşdırılması və elektron xidmətlərin yaradılmasında böyük rol oynamışdır. Şirkət 2007-ci ildə “İntellekt” mükafatı, 2010-cu ildə yubiley medalı ilə təltif olunmuş, 2013-cü ildə “İlin İT şirkəti” seçilmişdir. #cybernet

A leading Azerbaijani IT solutions provider, “Cybernet” continues to expand the geography of its activity.
Thus, in January of this year the employee of the company Mr. Islam Ismayilov was on a business trip in Mongolia where he held meetings on behalf of Cybernet at a number of organizations of this country and presented solutions and services provided by Cybernet in the spheres of information technologies as well as electronization of public and private services.
Having met with high-ranking representatives of the Mongolian government institutions, Mr. Ismayilov provided detailed information about the successful projects implemented by Cybernet in both Azerbaijan and other countries. The Mongolian partners were also demonstrated electronic information systems developed and implemented by Cybernet for various government organizations in those countries.
During the visit, there was a ceremony of signing of a memorandum on mutual understanding and cooperation between Cybernet and Vertus Co. of Mongolia. According to this memorandum, the parties are expected to cooperate in the spheres of IT consultancy, development of a strategy of development of information technologies as well as modernization of IT administration systems, development of software aimed at improvement and efficient implementation of agricultural systems, automation of business with implementation of ERP, CRM and BI systems, and development and introduction of mobile technologies and solutions for efficient delivery of services in various, as well as public sectors.
During the visit, the representatives of the company held meetings at a number of organizations in Mongolia including State Tax Department, Center for Information Technologies and Statistics, Administration of Medial Insurance, Department of Communication and Information Technologies etc.
Founded in 2004, Cybernet LLC is one of the leading ICT solution providers in Azerbaijan. The main directions of company’s activity are building of IT infrastructures for public and private enterprises, implementation of technological solutions and innovations and development of software of any complexity. Cybernet has played an important role in automation of public services and creation of e-services in Azerbaijan. In 2007 the company was awarded with the “Intellect” prize, in 2010 – the anniversary medal and in 2013 it was selected “The IT Company of the Year”. #cybernet