“Cybernet” şirkəti ilə UZİNFOKOM arasında anlaşma memorandumu imzalanıb
Azərbaycanın qabaqcıl informasiya texnologiyaları şirkəti olan “Cybernet” və Özbəkistanın dövlət informasiya sistemlərinin yaradılması və dəstəklənməsi üzrə vahid inteqratoru (UZİNFOKOM) arasında 2018-ci il may ayının əvvəlində tərəfdaşlıq haqqında anlaşma memorandumu imzalanıb.
Trend-in məlumatına görə, memorandum çərçivəsində “Cybernet” şirkəti ilə UZİNFOKOM İT-konsaltinq sahəsində, informasiya sistemlərinin təkmilləşdirilməsi, effektiv fəaliyyətinin təmin olunması məqsədilə müvafiq proqram təminatı məhsullarının hazırlanmasında yaxından əməkdaşlıq edəcəklər. ERP, CRM və BI-sistemlərinin tətbiqi nəzərə alınmaqla, biznesin avtomatlaşdırılması sahələrində işbirliyi də memorandumun məqsədlərinə daxildir.
Əlavə olaraq, 2018-ci il fevral ayında “Cybernet” şirkəti UZİNFOKOM təşkilatının dəvəti ilə Daşkənddə İKT sahəsində ən böyük və əhəmiyyətli tədbirlərindən olan UZİNFOKOM - 2018 beynəlxalq konfransında iştirak edib. Konfransda regional və qlobal təchizatçılar, sistem inteqratorları, beynəlxalq konsaltinq şirkətləri iştirak edib. Konfrans iştirakçıları Özbəkistanda İT sahəsində baş verən dəyişikliklər, yeni normativ-hüquqi aktların mahiyyəti, hökumət layihələrində İKT ilə işləmə sxemi ilə tanışlıq imkanı əldə ediblər.
UZİNFOKOM Özbəkistan Respublikası Prezidentinin 29 iyul 2002-ci il tarxili Fərmanına əsasən Kompüter və İnformasiya Texnologiyalarının İnkişafı və İcrası Mərkəzi kimi yaradılıb. 2017-ci ildə UZİNFOKOM dövlət informasiya sistemlərinin yaradılması və dəstəklənməsi üzrə vahid inteqratora çevrilib. UZİNFOKOM dövlət məlumat mərkəzlərinin hökumət sektorunda İT siyasətinin formalaşdırılması, Dövlət Məlumat Mərkəzinə, "Təhlükəsiz şəhər", "Ağıllı şəhər", elektron hökumət sistemləri və mənzil-kommunal xidmətləri üzrə vahid hesablaşma layihələrinə xidmət göstərilməsi üzrə əsas müvəkkil qurumdur.

Cybernet, UZINFOCOM ink MOU
The leading IT solutions provider in Azerbaijan Cybernet and the Single integrator for creation and support of the State Information Systems in Uzbekistan (UZINFOCOM) signed the memorandum of understanding on cooperation in May, 2018.
According to the memorandum, Cybernet and UZINFOCOM will cooperate in the fields of IT-consulting, software development for modification and improvement of national information systems, business automation through ERP, CRM and BI systems implementation, development and implementation of mobile technologies and solutions for the effective organization of various services, including the state services.
In February, 2018 by the invitation of UZINFOCOM Cybernet also participated at UZINFOCOM-2018 international IT conference in Tashkent, which gathered together regional and global vendors, system integrators and international consulting companies. The conference’s participants learned how IT systems support governmental projects, new legal frames in the IT field and other important issues.
UZINFOCOM Center was created as the State Unitary enterprise under the Ministry for Development of Information Technologies and Communications of Uzbekistan in 2002. In 2017 the Center was transformed into the Single integrator for creation and support of the state information systems. UZINFOCOM aims to help integrate society into the world information environment, as well as to create and to implement some IT projects directed to implement ICT in government management, develop information resources in Uzbekistan.